Ziema vairs nav aiz kalniem! Tas gan nenozīmē, ka atpūtai kublā būtu jāliek punkts – tieši otrādi… Kad āra temperatūra ir zem nulles, relaksācija siltā ūdenī rada maģisku atmosfēru, kas atstās vienaldzīgu tikai reti kuru pirts procedūru cienītāju! Tomēr mums ir daži padomi, ko ieteicams ņemt vērā tieši ziemas sezonā – ar tiem arī padalīsimies šajā rakstā.

Ūdens uzsilšana ziemā var aizņemt ilgāku laiku

Jāņem vērā, ka ūdens uzsilšana kublā prasīs ilgāku laiku nekā parasti – gaisa temperatūra kubla uzsilšanas ātrumam ir nozīmīgs faktors. Tāpēc, lai paātrinātu ūdens uzsilšanas procesu, uzlieciet kubla vāku. Tādā veidā ārējā klimata ietekme nevajadzīgi nepaildzinās ūdens uzsilšanu.

Kad gaisa temperatūra nokrītas zem nulles

Kad termometra stabiņš jau noslīdējis zem nulles, jāpārliecinās, ka ūdens sasalšana kublā nekad netiek pieļauta. Tā kā ūdens sasalšanas laikā izplešas, tā apjoma palielināšanās var radīt nopietnu kaitējumu stiklašķiedras oderējumam, koka paneļiem, sildītājiem un masāžas sistēmām – tieši tādēļ ir svarīgi domāt uz priekšu!

Piemēram – temperatūra pazeminās līdz -5°, un baļļa ir piepildīta līdz augšai… Ja koka kublu plāno izmantot nākamajā dienā, baseinā var atstāt ūdeni tādā daudzumā, lai tas ātri nesasaltu… Tomēr, ja kubls stāvēs neizmantots nedēļu vai ilgāk, tad tas ir pilnībā jāiztukšo. Pilnībā iztukšot vannu nozīmē ne tikai izvadīt visu ūdeni, bet arī pārliecināties, ka dažādos savienojumos un šļūtenēs nepaliek ūdens… Neaizmirstiet pārbaudīt ūdens atliekas arī sildītājā.

Ja kublam ir uzstādīta gaisa burbuļu (aeromasāžas) sistēma, no šīs sistēmas caurulēm un šļūtenēm ir jāizpūš atlikušais ūdens. Vispirms pilnībā iztukšojiet vannu, pēc tam ieslēdziet gaisa masāžas pūtēju un atstājiet to darboties 5 līdz 7 minūtes, līdz viss atlikušais ūdens iztecēs. Taču runājot par hidromasāžas sistēmu, ūdens nav papildus jāizvada – tas tiek pilnībā izvadīts no sistēmas, kad ventilators ir izslēgts.

Neplānojiet lietošanu ziemā? Tad kublu jāieziemo

Ja kubls visu ziemu netiks lietots, tam vajadzētu būt sagatavotam pārziemošanai. Pirmkārt, ūdens ir pilnībā jāizvada no kubla, tā sildītāja, masāžas sistēmām un citiem savienojumiem. Tas attiecas uz visiem kublu un to baseinu veidiem – stiklplasta, polipropilēna un koka. Ja ir uzstādīts kubls ar iekšējo krāsni, ap to var ietīt izolācijas audumu! Ja ar ārējo krāsni – krāsni iespējams atvienot uzglabāšanai siltākās telpās, un pašu baļļu ietīt ar izolācijas audumu. Filtrus, masāžas sūkņus un citu aprīkojumu, ko vien iespējams atvienot, ieteicams pēc atvienošanas uzglabāt siltākās telpās, nevis ārā.

Šie daži padomi noderēs, lai pilnvērtīgāk izbaudītu atpūtu kublā arī ziemā, vienlaicīgi parūpējoties, lai Jūsu kubls kalpotu ilgāk.